Dom parterowy czy z poddaszem – na jaki się zdecydować?

Na etapie wybierania projektu konieczne jest podjęcie decyzji, jakiego typu chcielibyśmy wybudować dom. W trakcie projektowania budowy warto także pomyśleć o ochrona ppoż budynków. Kwestia, czy ma to być budynek parterowy, czy może jednak dom z poddaszem to bardzo dobre pytanie.

Żuraw ciesielski Skórzewo http://www.dekarbud.pl/PL-H83/wynajem-malego-dzwigu-w-skorzewie.html

Jednak jednoznaczna odpowiedź po prostu nie istnieje. Gdyż w głównej mierze uzależnione jest to od upodobań oraz możliwości właścicieli.

Niemniej jednak obydwie propozycje mogą być dobrym wyborem, o ile dobrze wszystko przeanalizujemy. Dom parterowy ogranicza się jednak do pomieszczenia wszystkich stref na jednej powierzchni.

Z tego względu niezbędne jest zaadaptowanie większej działki. Szczególnie, gdy ma to być dom dla rodziny z dziećmi, który powinien mieć kilka pokoi.

W sytuacji, gdy budynek ma być domem dla małżeństwa, szczególnie w podeszłym wieku, to taki projekt posiada same plusy. Brak schodów, zbędnych pomieszczeń, jedna wygodna strefa, to zwiększa komfort i funkcjonalność.

Niemniej jednak zaadaptowanie poddasza to lepsza propozycja, szczególnie dla osób ceniących sobie wyraźne rozgraniczenie strefy dziennej i nocnej. Bowiem na parterze może znajdować się kuchnia, salon, jadalnia, łazienka, podczas, gdy sypialnia i pokoje dzieci można bezpiecznie ukryć na poddaszu.

Co więcej projekt domu z poddaszem nie wymaga dużej działki, na której można stworzyć piękny ogród. Poza tym adaptacja wnętrza może być rozplanowana według własnych upodobań, ilość pokoi, układ, łazienka na piętrze, tutaj mamy o wiele więcej możliwości.

Architekt Toruń